• DOLAR
  6,8660
 • EURO
  7,7531
 • ALTIN
  398,49
 • BIST
  1,1288
Doğuş Grubu Onursal Başkanı Ayhan Şahenk Bey’i Rahmetle Anıyoruz.

Doğuş Grubu Onursal Başkanı Ayhan Şahenk Bey’i Rahmetle Anıyoruz.

Doğuş Holding kurucusu onursal ve ebedi başkanı Ayhan Şahenk beyefendinin vefatının 19. senesinde rahmetle anıyoruz.

Niğde’de her ramazan ayında yardım paketleri ve  aşevi kurarak binlerce insana yemek imkanı, her yıl Eğitim ve Öğretim yılında binlerce öğrenciye eğitim desteği sağlayan Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin kurulmasında, Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü’nü tercih eden öğrencilere aylık 1300 TL karşılıksız burs ve yurt imkanı sağlayan Doğuş Holding’e Nigdehaber.net olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

AYHAN ŞAHENK KİMDİR ? 11 Haziran 1929/1 Nisan 2001

1929 yılında Niğde’de doğdu. Ankara Hukuk Fakültesi’nde okurken, 1950 yılında inşaat işine girdi. 9 bin lira sermaye ile kurduğu inşaat şirketi TBMM’nin yol, asfalt ve kanalizasyon işleri ihalesini aldı. İrili ufaklı 16 baraj ve toplam 66 inşaat projesini gerçekleştirdi. Türkiye’nin baraj yapan ilk inşaat şirketi olan Doğuş İnşaat, grubun büyümesinin motoru oldu.

Doğuş Grubu Ayhan Şahenk’in önderliğinde inşaat, bankacılık, iletişim, turizm, gıda, otomotiv alanlarında önemli yatırımlar yaparak Türkiye’nin gelişiminde katkılarda bulundu.

Doğuş Holding Başkanı Ayhan Şahenk, Ayhan Şahenk Vakfı’nı, topluma ve insanlara yaptığı hayır işlerini kurumsallaştırmak amacıyla 5 Haziran 1992 tarihinde İstanbul’da kurdu. Vakıf bir çok yerleşim merkezinde, okullar kurdu, okullara ve öğrencilere malzeme yardımı yaptı. 1997 yılında uygulanmaya başlanan “Halk Sağlığı Programı” çerçevesinde mobil sağlık araçları ile alt sosyo ekonomik yörelerdeki ilk öğretim öğrencilerinin ve bölge sakinlerinin yararlandığı sağlık programları sundu.

Vakıf ayrıca spor, kültür, sanat alanlarında da bir çok girişimin öncülüğünü yaptı ve etkinlikler için ön ayak oldu. Hayırsever kişiliğiyle tanınan Ayhan Şahenk, Doğuş İnşaat, Doğuş Yapı, finans sektöründe Garanti Bankası, Osmanlı Bankası, Körfezbank, Aktif Finans, Aktif Leasing, Doğuş Sigorta, Garanti Finansal Kiralama, Garanti Hayat Sigorta gibi şirketleri kurmuştur. Otomotiv sektöründe Doğuş Motor, Doğuş Oto Değerlendirme, Doğuş Otomotiv, Katalonya Oto, Yüce Auto, iletişim alanında da Doğuş İletişim, İxir ve Sebit gibi çok sayıda şirketi bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam