• DOLAR
  7,8047
 • EURO
  9,1715
 • ALTIN
  474,39
 • BIST
  1,1736
Sorumsuz Akademisyen hakkında skandallar bitmek bilmiyor!…

Sorumsuz Akademisyen hakkında skandallar bitmek bilmiyor!…

Dünkü haberlerimizde bahsetmiş olduğumuz üzere akademisyen Hüseyin H.Ş annesi L.Ş ‘de koronavirüs bulaştırdığı iddia ediliyor.

Niğde’de yetkili birimler sorumsuz akademisyen’in seyahat etmiş olduğu güzelgahtaki il ve ilçelerin Valilikleri Kaymakamlıklarını arayıp durumun ciddiyeti konusunda herhangi bir araştırma yapıp yapmadıkları o illerin yetkili birimlerini bilgilendirip bilgilendirmedikleri gizemliliğini korumaya devam ediyor.

Gebze Fatih Devlet Hastanesinde görevli uzman doktor yeğen Ö.L.Ş i 14 Mart 2020 / 18 Mart 2020 tarihleri arasında ziyaret edip sosyal medya paylaşımlarında  hastane ve Gebzede birçok yerde yer bildiriminde bulunan resimlere yer veren sorumsuz akademisyen Hüseyin H.Ş. görev yapmış olduğu bir çok yerdede ziyaretlerde bulunmuş alışveriş yapmış.

Bu olay’da ağabey ünlü cerrah M.Ş’in geçmişte Ankara Gata’da bölüm başkanlığı yapması sebebi ile karantina sürecinde torpilmi uygulandı.

Normal şartlarda test verildikten sonra sonuç çıkana kadar karantinada olması gereken kişilere uygulanan prosedür’ün sorumsuz akademisyen Hüseyin H.Ş’e uygulanmaması skandallar zincirinin ilk parçası olarak görülüyor.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde akademisyen olan Hüseyin H.Ş sosyal medya profilinde dün olaylara ilişkin yapmış olduğu açıklamasında  “Bende yetkili kişilere, insanların içine girmeme garantisi vererek nigdeye gitmem gerektiğini söyledim. ” diyerek kendini savunması ise insanları çileden çıkartmaya devam ediyor.

Bu skandal olayda sorumlular hakkında Niğde Cumhuriyet Savcılığını göreve davet ediyoruz.

TCK Madde 195

(1) Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam