• DOLAR
  7,7808
 • EURO
  9,1277
 • ALTIN
  471,53
 • BIST
  1,1726
Hem Suçlu Hem Güçlü!…

Hem Suçlu Hem Güçlü!…

Ünlü bir plastik cerrah’ın kardeşi ve aynı zamanda Bor Meslek Yüksekokulunda akademisyen olan Hüseyin H. Ş. koronavirüs şüphesi ile yapılan testinin pozitif çıkması sonucu Niğde’de gündem oldu.

Sosyal medya hesabından halk sağlığını tehlikeye attığı için özür dilemesi beklenirken bakın kendisini nasıl savundu.

Hüseyin H. Ş.’nin facebook hesabından yapmış olduğu açıklama şöyle;

Şuanda Ankara’da karantinada olduğunu anlatan Hüseyin H. Ş. sosyal medyada kendisi hakkında çıkan yalan yanlış paylaşımlara ise sitem etti. Hüseyin H. Ş. sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:

“Sevgili arkadaşlarım, öğrencilerim ve dostlarım… Geçen hafta üniversitelerin tatil olması dolayısıyla izin alarak Ankara’ya gittim. Ankara’da kaldıgim süre içerisinde cumartesi günü (21 Mart’ta) öksürük ve Ateş sıkıntı yaşamaya başladım ve 22 Mart pazar günü öğle saatlerinde Ankara Gülhane Hastanesi’nin acil servisine giriş yaptım. Hemen corona şuphesiyle akciğer tomografisi çektiler. Tomografi sonucu temiz çıktı. Daha sonra Boğazımdan bir kültür aldılar. Ve kültür sonucununda bir süre sonra çıkacagini ifade ettiler. Bende yetkili kişilere, insanların içine girmeme garantisi vererek nigdeye gitmem gerektiğini söyledim. Dün sabah Ankara’dan yola çıkarak öğleden sonra Niğde Bor a vardim ve okuluma gittim. Ve niğde’ye gelirken korona olduğuma dair en ufak bir bilgim yoktu. İşlerim bittikten sonra Nigdeye giderek aile hekimim Mehmet Ali Bayola muayene oldum. Ve dün gece saat on birde boğaz kültürünün pozitif çıktı ortaya çıktı ve hemen gece saat 3’te ambulansla Ankara’ya gülhane’ye karantinaya getirildim. Şu anda gülhane’de karantinada ilk günümü doldurmak üzereyim. Sağlık durumum gerçekten çok iyidir. Bu arada Niğde sosyal medyasında hakkımda yalanlarla dolu birçok haber çıktığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Çıkan haberlerde ortaya atılan benim karantinadan bir haftadır kaçtigim, tanınin İstanbul’da kondugu,benim sağlık ocağında baygınlık geçirdigim, hakkımda hakarete varan açıklamaların yapıldığı gibi konular maalesef beni çok üzmüştür. Yalanlarla insanları karalamak işin kolay kısmıdır. Bu haberleri yapanlar kendi karakter yoksunluklarini gözardı edip, herkese iftiralar atarak kendilerini tatmin etmektedirler. Elbette ki bu iftiraların hukuksal bir karşılığı olacaktır. O konuda hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu arada beni bilenler bilir. Son derece sorumluluklarina bağlı ve duyarlı bir insanım. Korona olduğumu bile bile okula giderek insanları tehlikeye atacak kadar karaktersiz bir insan değilim. Benim bunu yaptığımi ima edenler kendi karakter bozukluklarını açık ve net ortaya koymaktadırlar. Tabii insanın kendisini bir süzgeçten geçirip eleştirmesi her insana nasip olmayan bir özellik. Sonuç olarak insanlar kendini göremediği için, başkalarına iftira atarak kendi egolarını tatmin etmektedirler. Sağlıklı günler diliyorum hepinize.. bu arada telefonunu eksik etmeyen, arayıp, soran sevdiklerime teşekkür ederim”

Akademisyen Hüseyin H. Ş. hakkında sosyal medyada gün boyu insanlar tarafından ortaya atılan iddiaları toparladık ve yetkili makamlara soruyoruz.

Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde test sonrası çıkışına kim nasıl ne şekilde izin vermiştir?

Geçmişte Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olan ağabey’in bu vaka’da hastanın karantinaya alınmadan Niğde’ye gelmesinde bir pay’ı varmıdır ?

Eğer var ise; Ağabey ve Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan yetkililer hakkında Sağlık Bakanlığı İçişleri bakanlığı bir soruşturma açmışmıdır ?

Test sonucu çıkana kadar hastaların karantina altında kalmaları gerekirken akademisyen Hüseyin H. Ş. Niğde’ye gitmesine kim izin vermiştir ?

Şimdi soruyoruz bu şahsın Ankara’dan Niğdeye yolculuğu esnasında kendi aracı ilemi yoksa Otobüs yolculuğumu yapmıştır ? Otobüs yolculuğu yapmış ise o gün o seferdeki yolcular yolcuların karantina altına alınana kadar muhattap olduğu kişiler test’te tabii tutulmuşmudur ?

320 km boyunca uğramış olduğu dinlenme tesisleri yemek yediği lokanta çay içtiği cafeterya sohbet ettiği insanlar’a bu virüsü bulaştırmış ise;

Bir tv programında Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği Başkanı ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap,  “1 Kişi 1 ayda 625 Kişiye Bulaştırabilir” açıklamasının ardından Hüseyin H. Ş. Ankara / Niğde seyahatinde bu virüsü kaç kişiye bulaştırmıştır ?

Hüseyin H. Ş.”in Ankara’dan başlayan yolculuk serüveninde muhattap olduğu kişiler uğradığı tesislerde yemek yediği masa tabaklar çatallar kaşıklar bardaklar yada tesisler karantinaya alındımı o tesislerde inceleme başladımı?

Niğde’de bu kişinin muhattap olduğu insanlar onların muhattap olduğu insanlar hepsi tespit edildimi kendisini gizleyen birisi varsa bu kişi 625 kişiye bu hastalığı bulaştıracak demektir.

Sağlık ocağına gitmişmidir ?

Akademisyen olduğu okulda toplantıya girmişmidir ?

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Karantina olduğu halde Test’in yapıldığı Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kim yada kimler tarafından götürülmüştür?

Neden vaka’nın tespit edildiği ilimizde bulunan hastanede karantina altına alınmamıştır ?

Yetkili makamlara soruyoruz ?Bu olayda haberde ismi geçen kişi’nin Halk sağlığını tehlikeye atmasından ötürü hakkında karantina tedbirlerine uymayadığı ile ilgili TCK’nin 195. maddesinde “Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” hükmü çerçevesinde bir dava açılmışmıdır ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam